Home Pamięci RAM Kości pamięci ram: dedykowane, oryginalne, retail, new retail i używane – wyjaśniamy pojęcia

Kości pamięci ram: dedykowane, oryginalne, retail, new retail i używane – wyjaśniamy pojęcia

przez admin
Kości pamięci ram: dedykowane, oryginalne, retail, new retail i używane

W przypadku zakupu pamięci RAM w bardziej specjalistycznych sklepach internetowych można często spotkać się z mylącymi ,w pierwszej chwili, pojęciami. W niniejszym artykule postaramy się wytłumaczyć je tak, by można było łatwiej zrozumieć różnicę w cenach niektórych parametrów. Po przeczytaniu tego artykułu nie tylko zrozumiesz czym różnią się pamięci dedykowane od oryginalnych, ale także przestaniesz za nie przepłacać!

Dedykowane pamięci RAM

Pojęcie pamięć dedykowana oznacza pamięć przeznaczoną do konkretnego modelu urządzenia i zbudowaną na podstawie specyfikacji producenta sprzętu. Każdy producent sprzętu dokładnie określa pamięć do konkretnego modelu (tworząc kody części zamiennych i kody części do rozbudowy sprzętu) albo określa listę kompatybilności, która mówi, jakie pamięci są zalecane przez producenta. Pamięć dedykowana Esus IT posiada dokładnie takie same parametry jak oryginalna pamięć producenta.

Sklep internetowy Esus IT oferuje dedykowane pamięci RAM do:

pamięci RAM dedykowane - przykłady

Podstawowe zalety dedykowanych pamięci RAM:

  • wyprodukowane do konkretnego modelu urządzenia,
  • zbudowane na oryginalnych podzespołach DRAM,
  • pracują z prędkościami założonymi przez producenta,
  • taka sama jakość jak oryginalnych pamięci RAM,
  • uproszczona procedura gwarancyjna.

Na bazie naszego wieloletniego doświadczenia pomogliśmy wielu klientom dobrać dedykowane pamięci RAM do konkretnego urządzenia. Potwierdzają to pozytywne opinie o naszym sklepie na wielu platformach: Trusted Shop , Ceneo , Opineo.

Różnice pomiędzy pamięciami RAM oryginalnymi a “odpowiednikami producenta”

Jakie są różnice między pamięcią oryginalną a „odpowiednikiem producenta”, pokażemy na przykładzie pamięci serwerowej:

Pamięci RAM - odpowiedniki i oryginalne

Oryginał producenta od odpowiednika najczęściej różni się tym, że posiada dodatkową naklejkę z logo producenta (sticker). Jak można zauważyć nasze odpowiedniki producenta różnią się od oryginalnych pamięci jedynie tym, że nie są sygnowane przez markę. Tacy producenci jak np.: DELL, HPE, HP, IBM, LENOVO oraz wielu innych korzystają z tych samych pamięci, ponieważ jest tylko 4 producentów komponentów DRAM na świecie, tymi firmami są: Samsung, Hynix, Micron oraz Nanya.

Między pamięcią oryginalną a odpowiednikiem dużą różnicę widać jedynie w cenie. Pamięci określane jako oryginał producenta są znacznie droższe!

Różne kondycje produktów, ich cena, gwarancja i funkcjonalność

Kości RAM Retail/New Retail

Nowe kości RAM bez opakowania

Są to pamięci nowe, które sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych po 25/50 sztuk. Przy zamówieniach w mniejszych ilościach lub zakupie pojedynczych sztuk, pamięci pakujemy bezpiecznie zapobiegając ich uszkodzeniu.
Używane pamięci RAM

Pamięci używane są przez nas w 100% testowane, dzięki czemu gwarantujemy, że produkty tego typu będą w pełni sprawne. Pamięci DRAM ze względu na ich technologię nie ulegają zużyciu i jeśli nie mają uszkodzeń mechanicznych, to bez najmniejszego problemu można je używać wielokrotnie i bezawaryjnie przez wiele lat.

Jakie są różnice, jeśli chodzi o stan takich produktów?

Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać

Zostaw komentarz